گوناگون

تفاوت سیمکارت تخلیه نشده و سلب امتیازی

 

 

سیمکارت تخلیه نشده :

سیمکارت تخلیه نشده به سیمکارتی گفته. میشه که قبلا در شبکه ثبت نشده یعنی هیچ استفاده ای از خدمات اعم از مکالمه . پیامک . اینترنت نشده باشه .( روی هیچ اپلیکیشنی ثبت نشده )

 

سیم کارت سلب امتیازی :

سیم کارت سلب امتیاز شده به سیم کارت‌هایی گفته می‌شود که اپراتور طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مشترک را از استفاده از خدمات خط منع کند.

علل مختلفی وجود دارد که به اپراتور اجازه چنین کاری را می‌دهد که در ادامه به آن اشاره می‌کنم.

دلیل سلب امتیاز سیم کارت همراه اول دائمی

برای اینکه دلیل سلب امتیاز سیم کارت همراه دائمی را بدانیم اول باید مفاهیم قبض میان دوره و پایان دوره را بدانیم زیرا عدم پرداخت این دو قبض در مدت زمان معین شده، منجر به سلب امتیاز خط همراه اول دائمی می‌شود.

قبض پایان دوره و قبض میان دوره چیست؟

قبض پایان ‌دوره آخرین کارکرد سیمکارت همراه اول شما را نشان می‌دهد. قبض میان دوره کل هزینه کارکرد سیم کارت همراه اول را تا لحظه استعلام شامل می‌شود.

 

به طور کلی مبلغ میان دوره برابر است با قبض پایان دوره به علاوه تعداد روزهای ماه جاری. در صورت پرداخت قبض میان دوره کلیه بدهی شما، یعنی قبض پایان دوره قبل نیز، تسویه می‌شود.

شرکت ارتباطات سیار ایران قبلا در مورد سلب امتیاز سیم کارت دائمی همراه اول . در صورتی که 2 سال و 6 ماه از تاریخ قطع کامل و تخلیه سیمکارت همراه اول دائمی می‌گذشت. ه، خط را از نام فرد خارج و سلب امتیاز می‌نمود و دیگر امتیاز آن به مشترک بازگردانده نمی‌شد.

البته این نکته بسیار مهم است که برای قطع کامل و تخلیه به مشترک در حدود 1 سال فرجه داده می‌شود و در صورتی که مشترک بدون توجه به وضعیت سیم کارت همراه اول دائمی خود ادامه می‌داد، ابتدا خط یک طرفه و سپس دو طرفه میان دوره قطع می‌شد و در نهایت بعد از گذشت یک سال، سیمکارت به حالت قطع کامل و تخلیه تغییر وضعیت می‌داد.

در مدت این یک سال از طریق پیامک برای پرداخت بدهی به مشترک از طرف همراه اول پیامک ارسال می‌شود.

اما در حال حاضر و با توجه به قوانین جدید اپراتور همراه اول که تقریبا برای یک ماه گذشته است: مشترک می‌تواند با مراجعه به نمایندگی مجاز اقدام به بازگرداندن آن کند. البته کارشناس ابتدا قطعی و زمان را بررسی و در صورت تائید شدن می‌تواند سیم کارت را مشترک بازگرداند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید پس چطور افرادی سیم کارت همراه اول خود را چدین سال خاموش نگه می‌دارند و سیم کارت سلب امتیاز نمی‌شود؟

در صورتی که هزینه آبنمان را پرداخت کنید دیگر نگرانی بابت سلب امتیاز سیمکارت خود ندارید. در نظر داشته باشید اپراتور همراه اول برای سلب امتیاز به موارد خاصی از جمله میزان بدهی و مدت زمان عدم پرداخت بدهی توجه ویژه‌ای دارد.

استفاده نکردن از سیم کارت دائمی همراه اول دلیلی برای سلب امتیاز نیست. و فقط کافیه هزینه های آن را پرداخت کنید. حالا اگر درقصد دارید سیم کارت همراه اول دائمی خود را بفروشید می توانید بدون نگرانی درباره سلب امتیاز، آن را برای مدتی خاموش کنید.

بدین شکل اگر قصد فروش سیم کارت همراه اول خود را دارید می توانید آن را خاموش کنید تا بتوانید زنگ خورهای آن را قطع و سپس سیم کارت را با قیمت بهتری بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *